WordPress LeoTheMaster

Güncel, teknik, eğitici, son dakika, eğlenceli, sıcak video (18+ değil), haber ve bloglar

Çerez Tabağı ve İkinci Evlilik

Ben kuruyemişi gerçekten çok severim. Benim gibi pek çok kişi de sever, özellikle de alkollü içeceklerin yanında iyi gider çerez. Sevmem diyen kişi çok azdır, sadece yemek istemeyenler vardır. Sivilce yapar, alerji sebebidir, şişmanlatır, ıshal yapar vs… Yine de dayanamaz insanlar ve atarlar ağızlarına bir tanesini, zaten bu ilk hamle yeterlidir tabaktaki kalanları yemek için.

Fatih Altaylı’nın benzetmesine göre ikinci Evlilik – Kuruyemiş Teoremi:

Biliyorsunuz, önce fıstıklar, ardından bademler, sonra fındıklar ve hatta kajular yenir. En sona ise leblebiler ve kabak çekirdiği kalır. Eğer belli bir yaşa kadar evlenmemişsen de durum farklı olmaz. Ya kalan leblebiler ve kabak çekirdekleri ile idare edersin, ya da olur a bir fıstık bulurum diye tabağı karıştırır durursun.

Daha gelişmiş şekliyle:

Aynı tabakta ucu açılmamış kabuklu fıstıklar da kalır. Herkes bir eller, bakar ama kimse açmaya cesaret edemez, tabağa geri bırakır. Onlara ulaşmak cesaret ister. Dişine güveneceksin kıracaksın ki, içinde gizlediği lezzete ulaşabilesin. Ama risklidir, dişini kırabilirsin…

Armudun sapı, üzümün çöpü devri çoktan geride kalmış, kalan sağlar bizimdir yolunda emin adımlarda ilerliyor olmanız gerekir ki, azimle bir fıstık bulasınız!

Benim de katkılarımla:

Tabağın dibinde biriken tuz aslında işin can alıcı yeri. Tüm kuruyemişlerin üstünden dökülen tuzun tadı başkadır. İster yeyin o tuzu, isterseniz yaralarınıza basın!


Reklamlar

No comments yet»

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: