WordPress LeoTheMaster

Güncel, teknik, eğitici, son dakika, eğlenceli, sıcak video (18+ değil), haber ve bloglar

Yazı-yorum

Yazmak, düşündüklerini kelimelere dökmek oldukça zor bir meziyettir. Bazı yazarlar konuşurken ifade etme güçlüğü yaşarlar ama akıllarından geçenleri çok berrak cümleler haline getirip inanılmaz kitap ya da köşe yazıları yazabilirler. Bunu hem çok kısa bir zamanda, hem de çok kolay yapan binlerce yazar var. Aslında bu bir yetenek, aynı şarkı söylemek gibi bir yetenek.

Köşe yazarını ele alalım: Köşe yazarları günlük, aylık ya da haftalık yazı yazmak zorundadır. Güncel ve ilgi çekici konu bulmak, bu konuları en güzel şekilde işlemek ve düzenli olarak yazmak zorundadırlar.  Dışarıdan göründüğü değil herşey! Köşeye yazılacak yazılar büyük bir düşünce sonucu oluşan kelimelerdir.  Okuyucuyu sıkmamalı, hatta keyif vermelidir o yazıyı okumak. Okuduktan sonra insanlar kesinlikle o yazıyı değerlendirirler. Yazar hakkında beyinlerinde puan verirler. İyi ya da kötü!

Yazarlar için bu değerlendirmeler çok önemlidir. Okuyucunun nabzını tutmak, yazdıkları hakkında yorumları almak isterler. Bu yorumlar bir sonraki köşe yazısını belirleyebilir. Bilgisayarı daktilo gibi kullanan yazarlar, kabuklarını kırıp okurları ile sanal ortamlarda buluşmalı artık! İnternet yazarlığı ya da haberciliği bu aslında. Sosyal paylaşım sitelerinde okurlarınızın sizi bulmasını sağlamak, twitter’dan şakımak, email / RSS ile sürekli yayın gibi pek çok teknolojik imkan mevcut.

Artık teknolojik imkanları sonuna kadar kullanan yazarlarımız da var. İşte size Bursa’dan yılların eskitemediği yazar ağabeyimiz Ahmet Emin Yılmaz. Günde ortalama 4 yazı giren çizgisinden hiç sapmayan yazarımızın sitesini ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Reklamlar

1 Yorum»

  Yasemin wrote @

“ağabeyimiz Ahmet Emin Yılmaz.”

Yazınızda vermiş olduğunuz link hatasını bildirmek isterim..

verilen link “http://www.ahmetaminyilmaz.com” adresine gidiyor ,doğrusu “http://www.ahmeteminyilmaz.com” olacaktır ..

Sanırım gözünüzden kaçmış ..

İyi çalışmalar dilerim ..


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: