WordPress LeoTheMaster

Güncel, teknik, eğitici, son dakika, eğlenceli, sıcak video (18+ değil), haber ve bloglar

Adsense Etki Alanı için Reklam Nedir?

Google Adsense yeni bir reklam çeşitini hizmete soktu. Etki alanları için adsense reklam seçeneği ile ilgili detaylı bilgi verneye çalışacağız. Bu reklam çeşiti parkda tuttulan domainler için kullanılabiliyor. Alanlar için AdSense, kullanılmayan alanları olan yayıncılara, alanlarında içerik sunarak, kullanıcıların alakalı bilgiye erişmelerine yardımcı olmalarına olanak sağlıyor.

Kullanıcılar sıklıkla adres çubuklarına alan adı yazarak veya eski bağlantıları izleyerek içeriksiz sitelere girerler. “Yapım aşamasında” sayfası veya 404 hatası yerine, Alanlar için AdSense bağlantılar, arama sonuçları, reklamlar ve başka içerik sağlar. Bunu gerçekleştirmek için, alan adını hedefleyen semantik teknolojisini kullanıyoruz. Kullanıcılar sitenizdeki reklamlarla etkileşime girdiğinde kazanç elde edersiniz.

İçeriği olan bir siteniz varsa (örneğin makale, inceleme yazısı, forum, blog yazısı vb. metinler), sitenizin İçerik için AdSense’le kullanılması gerekir. Bu sitede içeriksiz bir sayfa varsa, Alanlar için AdSense kullanıcılarınıza yardımcı olabilir. Alanlar için AdSense’i kullanmaya başlamak için, kurulum yönergelerimizi inceleyin veya daha fazla bilgi edinmek için AdSense Yardım Forumumuza göz atın veya forumda arama yapın.

Hiç kullanılmaya domain adlarımdan nasıl kazanç elde ederim?

Öncelikle parked’a çıkaracağınız domaininizi sözleşmeyi kabul ederek adsense hesabımıza ekliyoruz. En fazla 100 domaine izin veriyor. Ekledikten sonra CNAME, adres gibi bir takım ayarlar istiyor. Cpanel ya da Plesk kullanıyorsanız DNS kısmından verilen domain ayarlarını yapmanız gerekiyor. Domainin ayarlarını yaptıktan sonra siteniz adsense tarafından doğrulanıyor ve artık o sitede reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Reklamlar

No comments yet»

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: