WordPress LeoTheMaster

Güncel, teknik, eğitici, son dakika, eğlenceli, sıcak video (18+ değil), haber ve bloglar

Facebook Pub – Beyrut – Lübnan’da Açıldı!

56992

         Lübnan’ın başkenti, Arap dünyasının en gözde şehirlerinden birisi olan Beyrut’ta halk yeni eğlence anlayışları geliştiriyor.

         Bunlardan birisi 33 yaşındaki Şerbil Munis’in açtığı ‘Facebook’ adlı bar.
Barda ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook’a özel Wall, hediye gönderme, kişiye ait resimlerin duvarda yayımlanması gibi uygulamalar göze çarpıyor.

         Fikrin sahibi Şerbil Munis Amerika’da bulunduğu zaman içinde Facebook’u çok kullandığını, Lübnan’a geri döndüğünde Facebook adlı pub/bar açmaya karar verdiğini ifade etti.

         Şerbil, barın özelliklerinden bahsederken konsept olarak Facebook’ta olan arkadaş ekleme, resim ekleme, poke (dürtü) gönderme ve şirketin masraflarını üstlendiği hediyeleşme ve kağıt üzerinde mesajlaşmanın olduğunu dile getirdi. Müşterilerin tepkileri konusunda da Şerbil, "İnsanlar ilk geldiğinde biraz çekingen oluyor ama sonradan çok ısınıyorlar. Burda Facebook’un tüm sosyalliği var. İnsanlar birbirleriyle hemen kaynaşıyorlar" şeklinde konuştu.
‘Facebook’ pub/bara gelen müşterilerden Ahmad Saaer, "İnsanlar burada Facebook’taki gibi tanışıyorlar, çok sosyal bir ortam" diyerek memnuniyetini dile getirdi.
Başka bir müşteri olan Hanin Davurci ise "Facebook’ta insanlar yazı yazarak sosyalleşiyor, burada yüz yüze. Aradaki tek fark bu. İletişim daha hızlı olduğu için herkes buraya geliyor" dedi.

Reklamlar

No comments yet»

Bir Yanıt Bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: