WordPress LeoTheMaster

Güncel, teknik, eğitici, son dakika, eğlenceli, sıcak video (18+ değil), haber ve bloglar

Öğretmen Atamaları 21 Ağustos 2008’da Yapılacak

Katıldığı bir televizyon programında, öğretmen atamaları hakkında bilgi veren Çelik, Ağustos 2008 tarihinde de 18.193 öğretmenin atamasının daha yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik; 2008 yılının ilkini Şubat ayında gerçekleştirdikleri öğretmen atamlarının ikincisini 21 Ağustos 2008 tarihinde gerçekleştireceklerini açıkladı.

Çelik; 2008 yılında toplam 30 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Şubat 2008′de 7.159 öğretmenin atandığını; 21 Ağustos 2008 tarihinde de 18.193 öğretmenin atamasının daha yapılacağını söyledi.

Yeni öğretmen atamaları KPSS‘nin açıklanmasından sonra hemen yapılacak…

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaptığı açıklamalarda yeni eğtim döneminde yapılacak atamlar hakkında bilgi verdi. Verdiği bilgilere göre atamlar 21 ağustos tarihinde yapılacak. Bu atamalar 30 Temmuz tarihinde KPSS sonuçlarının bakanlığa bildirilmesinden sonra yapılacağı ve atamalarda 43 farklı bıranşta 18 bin 193 öğretmen atanacağı bilgisini vermiş.

Bugün Gazetesinde çıkan habere göre en fazla atama herzamanki gibi sınıf öğretmenliği ve İngilizce alanlarında olacakmış. Sınıf öğretmenliğine toplam 6 bin 218 kişi, İngilizce‘ye bin 550 kişi atancak. Yeni ataması yapılacak öğretmenlerin 15 bin 744’ü kadrolu, 2 bin 449’u ise sözleşmeli olacakmış. Milli eğitim bakanlığı yıl başında 30 bin öğretmen ataması yapılacağı konusunda açıklama yapmış ve bunun 7 bin 139 kişinin atması geçtiğimiz şubat ayında yapılmıştı.

Bakanlık Atamaların Artacağını Bildirmiş

Bakanlık yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre yıl başında yapılan 30 bin rakamının yapılacak yeni atamalarla artacağını ve atamaların toplamda 37 bin olacağını bildirmiş. Ayrıca Bakanın yaptığı açıklamaya göre şu an çalışmakta olan her üç öğretmenin birinin kendi hükümetleri döneminde atnamış olduğunu söylemiş ve bu atamların önümüzde ki günlerde de artış göstereceğinin altını çizmiş. Atamalarda geçerli olacak taban puanları ise önümüzde ki günlerde açıklanacakmış.

ogretmentablo2207
Reklamlar

No comments yet»

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: